sobota, 27 czerwca 2015

Charming White Gun

Informacje podstawowe

Imię:
Płeć:
Rasa:
Data ur.:
Wzrost:

Matka:
Ojciec:
Hodowla:

Jeździec:
Dyscyplina:
Klasa:
Ilość osiągnięć:
Ilość gwiazdek:
W vircie od:

          
Charming White Gun
ogier
AQH
12 września 2011
154 cm

Sheez Red Gun >>
Charming Boy TQ >>
Dragon Hill >>

Harry Rhodes
western, rajdy, wystawy
barrel racing, L
10
-
18 lipca 2015

      
Opis

Historia: White urodził się pewnego pięknego dnia w Dragon Hill Stud, a Ruska po przygotowaniu go do barrel racingu, wystawiła go na licytacji potomków. Zainteresowała się nim Agness. Bardzo starała się o konia i wciąż podbijała cenę, kłócąc się z inną licytującą, ale w końcu udało się i konik przyjechał do Estrelli. Niemal natychmiast w pełni się zadomowił. Pod koniec 2015 Agness zdecydowała się sprzedać kilka koni, a jednym z nich był właśnie Charming. Kiedy Ruska dowiedziała się o redukcji stada, zajrzała tam tylko z ciekawości, ale wtedy wypatrzyła siwka, który jednak zawsze się jej podobał i dawno temu rozważała nawet zostawienie go u siebie, kiedy wszyscy inni doradzali by wystawiła go w nadchodzącej licytacji. Decyzja podjęta szybko i bez większego pomyślunku, ale nie żałujemy wydanych horsesów i cieszymy się powrotem konika naszej hodowli. :)

Praca na ujeżdżalni: White jest koniem nieco ospałym. Nie odpowiada na zbyt słabe pomoce, generalnie niewiele mu się chce. Czasami trochę się zbierze w sobie, ale generalnie zdecydowanie najchętniej przez całą jazdę by stał. Gdy tylko stoi chwilę za długo, zamyka oczy, odciąża nogę tylną, zwiesza głowę i przysypia. Wszyscy mają go za osła... no bo on chce, żeby go za takiego mieli. Liczy na to, że wtedy dadzą mu spokój i nie będzie musiał pracować. W rzeczywistości jednak ogier jest bardzo energicznym koniem, co przebija się przez jego mułowatość podczas między innymi treningów z barrel racingu.

Praca w terenie: Charming White Gun to leniwiec także w terenie. Jakoś tam zagalopuje, jakoś tam zad ruszy w kłusie, spróbuje się nie zabić o własne nogi na korzeniach. Nie jest płochliwy, nic nie jest w stanie wytrącić go z równowagi i tego zamulenia. Jak można się spodziewać, nawet nie przyjdzie mu do głowy, by ponosić czy wyprzedzać konie. Jest bardzo bezpieczny, bo oprócz tej swojej ciapowatości ma też ogromną cierpliwość do niezbyt doświadczonych jeszcze delikwentów jeździectwa, zatem bez problemu radzą sobie z nim dzieci. Mimo ospałości idzie mu całkiem dobrze ze stromymi zjazdami i podjazdami.

Zachowanie w obejściu: Ogier jest spokojny i bardzo grzeczny, bije od niego spokój konia rasy quarter horse. Jest bardzo grzeczny przy czyszczeniu, o czym świadczyć może fakt, że koń jest bez problemu czyszczony przez dzieci. Ładnie daje kopyta, nie wyrywa ich. Z siodłaniem także nie ma problemu, koń nie buntuje się na zakładane ogłowie ani dopinany popręg. Kąpieli generalnie nie lubi, aczkolwiek czasami udaje się wrzucić do wanny siwego brudasa. Na weterynarza reaguje spokojnie, choć nie jest zachwycony jego wizytą. Kowala natomiast nie lubi. Wyrywa nogi podczas werkowania i denerwuje się, gdy wbijane są w kopyta podkowiaki. Jest bardzo zestresowany i próbuje nawet kopać.

W stajni: Ogierek stoi w stajni zamkniętej, ponieważ zdarza mu się wszczynać bójki, a w stajni otwartej jest więcej charakternych koni. Gun jest bardzo niespokojny, gdy ma stać w boksie zbyt długo, szczególnie, gdy jego westernowi przyjaciele wyjdą na padok. Przy karmieniu regularnie rzuca się na inne konie, bo niepokoi go fakt, że one dostają owies, a on nadal nie. Nie jest cierpliwy, jeśli chodzi o jedzenie.

Na padoku: Wychodzi sam, ponieważ uwielbia wszczynać niestety bójki i regularnie kłóci się ze wszystkimi końmi. Gdy jednak jest sam, zachowuje się całkiem spokojnie. Jest grzeczny, nie próbuje uciekać z padoku, nie rzuca się z zębami na konie będące na sąsiednich pastwiskach. Uwielbia się tarzać, co zawsze potwierdza tuman kurzu na jego białej sierści. Nie łatwo jest go sprowadzić z padoku, bo gdy już ma założony kantar (z czym z zasady nie ma problemu), to nie chce się ruszyć z miejsca. Po prostu staje w miejscu i nie zrobi kroku do przodu.

Na zawodach: White dopiero zaczyna starty, zatem póki co wyjazdy są dla niego bardzo stresujące. Przyczepka to jedno z tych miejsc, które najchętniej ogląda z odległości kilkunastu metrów. Wprowadzenie go do przyczepki wymaga niezłego pomyślunku logistycznego, a najlepszym sposobem jest wprowadzenie tam innego konia. Podczas drogi jest trochę podenerwowany i zdarza mu się kopać w ścianki przyczepki. Wychodzenie idzie mu znacznie łatwiej. Bez problemu daje się czyścić i siodłać, na rozprężalni jest całkiem spokojny.

Wystawy: Charming White jest bardzo ładny i ma płynny ruch. Nie szarpie się na wystawach, jest spokojny, generalnie nie przeszkadza mu ani tłum, ani flesze. Zawsze idzie tak, jak każe mu człowiek, aczkolwiek czasami zdarza mu się przechodzić do stępa, gdy ma kłusować, bo nic a nic mu się nie chce. Najładniej prezentuje się, gdy stoi i nic nie ma robić.

Barrel racing: Jest to moment, kiedy ludzie zdają sobie sprawę, że ten w gruncie rzeczy zamulony koń jest bardzo żwawy, energiczny, szybki i wszystkie inne synonimy tego słowa. White zaczyna od postawienia wesoło uszek i chętnie galopuje w stronę beczek, wykazując przy tym ogromne zaangażowanie w prędkości i zwinności. Podbiega bardzo blisko beczek, ładnie zwalnia w zakręcie, by się ciasno wyrobić, po czym rusza z kopyta, gdy znajdzie się już na prostej. Z ogromnym zaangażowaniem pokonuje kolejne beczki, pochyla się tak mocno, że można mieć wrażenie, że zaraz się przewróci, ale on ma wyśmienitą równowagę i doskonale sobie radzi.

rajdy: Konik jest jeszcze dość młody, więc kariera rajdowa jeszcze przed nim. Jest bardzo spokojny, chętny do pracy, tu również idzie żwawo i bez najmniejszego marudzenia. Jest całkiem niepłochliwy, wejdzie wszędzie, gdzie się mu każe, bez żadnego problemu pokonuje cały dystans. Jeździec musi go jednak kontrolować, jeśli chodzi o tempo, ponieważ konik czasami biegnie zbyt szybko i potem nie starcza mu sił na finał.

Budowa: White to koń rasy typowo amerykańskiej. Ma mocne nogi, szerokie kopyta. Kłoda jest mocna, krępa, pełna, zad okrągły, umięśniony. Ogon osadzony dość wysoko. Szyja mocna, w miarę długa, grzywa gęsta i także długa, identycznie jak ogon. Głowa duża o profilu prostym, oczy duże, szeroko rozstawione, chrapy wąskie, duże. Uszy niewielkie, ładnie ozdabiające głowę.

Zdrowie: Charming nie powinien skarżyć się na swój stan zdrowia. Nogi ma czyste, oczy także, układy oddechowy i odpornościowy w szczytowej formie. Raz tylko chorował, miał problem z układem pokarmowym, a mianowicie raz zdarzyło mu się mieć kolkę, co prawda bardzo lekką i weterynarz stwierdził, że całkiem nie zagrażającą życiu. Wylizał się z niej właściwie po jednej nocy i następnego dnia już tryskał zdrowiem. Jest odporny na niekorzystne czynniki pogodowe.

Hodowla: Charming Red Gun to syn naszego ogiera Charming Boy'a TQ, który z powodzeniem startuje w zawodach z dziedziny reiningu. Jego matką jest natomiast stacjonująca w Dragon Hill Stud klacz hodowli WHK Arisha, Sheez Red Gun, która niebawem otrzyma pierwszą gwiazdkę, a startuje w zawodach barrel racingu. Ogierek odziedziczył po niej zapał do właśnie tej dziedziny. Nigdy jeszcze nie był ojcem i nie mamy w planach jakiegoś przesadnego pchania go do hodowli, ale na pojedyncze krycia jak najbardziej jest już udostępniony.

Chody: To zależy od okoliczności. Na codziennych jazdach to koń do pchania, bardzo powolny, wręcz mułowaty. Powłóczy nogami, nic mu się nie chce, najchętniej poszedłby spać. W stępie idzie bardzo krótko, niemal wcale nie odrywa nóg od podłoża, identycznie jest w kłusie, w galopie trochę przyspiesza. Na zawodach natomiast zmienia się diametralnie. Staje się koniem do przodu, jest bardzo energiczny, efektowny.

Geneza imienia: Obowiązek nadania konikowi imienia przypadł Agness, która po długich godzinach myślenia, wreszcie wymyśliła, a z pomocą przyszło imię matki, imię ojca i maść konika. Najpierw umieściła część "Charming", którą dziedziczy większość potomków Charming Boy'a TQ, potem od matki wzięła część "Gun". Potem, gdy spojrzała na maść konia zadecydowała o części "White". Złożyła to w jakiś w miarę logiczny szyk i nadała konikowi takie właśnie imię.

Informacje dodatkowe

Stajenne przezwisko:
Znaczenie imienia:

Poprzedni właściciel:
Ilość potomków:
Cena porcji nasienia/embriotransferu:

Kucie:
Werkowanie:
Tarnikowanie zębów:
Stan zdrowia:
Szczepienia:
Choroby:
Kontuzje:

Zajeżdżanie:
Potęga skoku:

Charm
ang. "Czarujący biały pistolet"

Aspera Ranch
43
1200 hrs

tak (x4)
co 6 tygodni
przegląd: marzec
bardzo dobry
wykonano
brak
brak

tak, w pełni
1m

 


Potomstwo





Treningi                      

trening
barrel racing
Harry
Echo valley
>>


Osiągnięcia

I
II
III
III

I
I
II
II
III
wyróż.
barrel racing
barrel racing
barrel racing
barrel racing

wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
wystawa
-
-
-
-

~rasa
~rasa
~rasa
~rasa
~rasa
~maść
?
?
?
H.Rhodes

-
-
-
-
-
-
H. Lider >>
IAHF >>
H. Paris >>
H. Paris >>

H. Blue Echo >>
H. Paris >>
H. Paris >>
H. Paris >>
H. Kier >>
H. Lider >>
-
-
-
-

10 000 h
-
-
-
120 h
-

*Moet II

Informacje podstawowe

Imię:
Płeć:
Rasa:
Data ur.:
Wzrost:

Matka:
Ojciec:
Hodowla:

Jeździec:
Dyscyplina:
Klasa:
Ilość osiągnięć:
Ilość gwiazdek:
W vircie od:

          
Moet II
ogier
koń holsztyński
2 maja 2005
165 cm

Missouri
Frozen Motion
WHK Lider >>

Livia Stark
WKKW
easy
42
4
11 kwietnia 2013

      
Opis

Charakter: Generalnie to koń spokojny i zrównoważony. Pomimo młodego wieku potrafi całkiem sporo i całkowicie ufa ludziom ze swojego otoczenia. Chętnie zaprzyjaźnia się także z nowo poznanymi osobami czy końmi. Uwielbia być głaskanym i rozpieszczanym, a że Ruska traktuje go z taryfą ulgową ma całkiem fajne życie. Jako ulubieniec połowy stajni musi być w centrum uwagi i zabiega o nią w uroczy sposób, nie jest nachalny czy denerwujący. Czasami lubi się pobuntować, ale doprowadzenie go do porządku jest proste i szybkie. Bywa niecierpliwy, ale zazwyczaj spokojnie czeka na jedzenie czy zakończenie procesu czyszczenia.

W stajni: Oj kto jak kto, ale Monet uwielbia siedzieć w boksie i wcinać siano. To nie znaczy, że na pastwisko trzeba wyciągać go ciągnikiem! On po prostu ceni sobie własną, bezpieczną przestrzeń bez nagabywania kolegów. Ponadto tam jest większa szansa na zdobycie cukierka od przechodzących korytarzem stajennych.
Czyszczenie nie jest dla niego problemem, może nie przepada za ciągnącym się w nieskończoność szczotkowaniem, ale znosi to bardzo dobrze. Stoi spokojnie i próbuje zasnąć lub zerka co wyczynia jeździec. Zdarza mu się rozpinać wszelkie suwaki, i zaglądać do kieszeni w poszukiwaniu smakołyków. Ładnie podnosi nogi, nie ma miejsca, którego nie pozwoliłby sobie dotknąć.
Zakładanie sprzętu mu nie przeszkadza, stoi i czeka. Nie gryzie ani nie zadziera głowy przy zakładaniu ogłowia. Natomiast młodzi jeźdźcy mogą mieć problem ze wsiadaniem, ponieważ Monet odsuwa się gdy tylko jeździec poczuje się zbyt pewnie.
Nie przepada za polewaniem go wężem ogrodowym, nie jest tak, że się boi i ucieka, ale wierci się i kładzie po sobie uszyska. Jednak w gorące dni potrafi nam wybaczyć ten nieprofesjonalizm i ciszy się chłodnymi strumieniami spływającymi z grzbietu i szyi.

Pod siodłem: Fajny wierzchowiec dla średnio zaawansowanych jeźdźców. Co prawda nadaje się do rekreacji, ale jako ulubieniec Ruski, i Delicji chodzi tylko pod zaufanymi osobami. Nie jest idealny, ale własnie to czyni go sobą. Monet nie będzie trzymał się ściany od tak, nie będzie stał w miejscu po zatrzymaniu, nie będzie skakał jeśli jeździec nie wykaże się jakimiś umiejętnościami. Żeby zgrać się z tym ogierem trzeba od siebie czegoś wymagać, nie można wsiąść, palnąć "wio" i siedzieć jak ten worek kartofli. Nie, Mo uczy pracy nad swoimi umiejętnościami i pilnowaniem się na każdym kroku i w każdym momencie jazdy. Przykładowo, na finałowym stępie nie można po prostu oddać wodzy i zająć się podziwieniem obłoczków. Jeśli tak się stanie koń bryknie i klienta zrzuci po czym z dumnie uniesioną główką pokłusuje do furteczki.

Skoki: Moet na prawdę lubi skakać, ale nie będzie tego robił jeżeli jeździec nie pokaże co potrafi. Skoki luzem - nie ma problemu, pod siodłem - stary, musisz pokazać, że chcesz albo spadaj... Nie raz zatrzymywał się tuż przed przeszkodą lub omijał ją tylko dlatego, że pasażer miał w nosie pilnowanie go. Monet jest cwany i żeby jazda się udała trzeba być mądrzejszym od niego. Jeśli ma się wszystko pod kontrolą, wodze, łydki, dosiad... wszystko, wtedy koń oddaje genialne skoki i parkur pozostaje w stanie nienaruszonym. Rzadko zrzuca drągi, stara się by wybicie było mocne, a technika poprawna.

Ujeżdżenie: To ten moment kiedy ludzie myślą, że mogą sobie z nim poradzić i okazuje się, że spotyka ich niespodzianka. Nie ma łydki? Stop. Nie ma wodzy? Galop. Nie ma koncentracji? A się spłoszymy własnego cienia... Moet pod jeźdźcem, który kontroluje sytuację może góry zdobywać. Ma ładny ruch i umiejętności, a do tego bajeczny wygląd. Uwielbia prace z człowiekiem i widać to podczas profesjonalnych treningów. Tak jak na ćwiczeniach bardzo pilnuje jeźdźca, tak na zawodach skupia się na sobie i tym, co dzieje się wokół niego.

Cross: Pilnowanie, pilnowanie i jeszcze raz pilnowanie. Jeżeli jeździec przestanie skupiać się na nim, poleci gdzieś do lasu i tyle go widzieli... Bardzo lubi crossowe przeszkody, szczególnie te wodne, ale kiedy nadarza się okazja - wyznacza własną trasę. Nie boi się tych wszystkich kosmicznych przedmiotów, skacze bez mrugnięcia okiem. Tutaj rzadko zdarza mu się wyłamywać, jeśli na zamiar zwiać zrobi to na odcinku bez przeszkód.

Na zawodach: Nie można powiedzieć żeby był spokojny niczym pluszowy miś, ale nie wariuje jak niektóre konie. Wiadomo, że trochę się denerwuje i wierci, ale nie przeszkadza mu głośna muzyka i to całe zamieszanie. Bardziej skupia się na obcych koniach, szczególnie nie przepada za ogierami. Co do klaczy jesteśmy zadowoleni, że nie zachowuje się jak jego koledzy. Nie rzuca się w ich kierunku, potrafi się kulturalnie przywitać i wymieniać pozdrowieniami.

W terenie: Odważny koń, pójdzie wszędzie i z każdym, ale trasa niekoniecznie zależy od jeźdźca. Monet lubi sobie od czas do czasu wykonać skok w bok i czmychnąć w zupełnie inną stronę niż reszta zastępu. Bez problemu wbiega do jeziorka, lubi pływać i chlapać kopytami tak żeby wszyscy byli mokrzy. Dobry na czołowego i zazwyczaj na tej pozycji wędruje po szlakach. 

Informacje dodatkowe

Stajenne przezwisko:
Znaczenie imienia:

Poprzedni właściciel:
Ilość potomków:
Cena porcji nasienia/embriotransferu:

Kucie:
Werkowanie:
Tarnikowanie zębów:
Stan zdrowia:
Szczepienia:
Choroby:
Kontuzje:

Zajeżdżanie:
Potęga skoku:

Monet
Moët to nazwa szampana

-
2
1800 hrs

tak (x4)
co 6 tygodni
przegląd: listopad
bardzo dobry
wykonano
brak
brak

tak, w pełni
1.45m

 


Potomstwo


Arizona DH >>
Sweet Melody >>

klacz
klacz
28.11.2009
17.02.2008

NN
Tornada >>
Dragon Hill
Dragon Hill

Treningi                      

trening
trening
trening
trening
trening
trening
teren
skoki
skoki
cross
cross
ujeżdżenie
ujeżdżenie
-
Charlie
Valentine
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska

Rosewood Ranch
Delicious Stable
Delicious Stable
Rosewood Ranch
Delicious Stable
New Hamshire
Cedryka
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>

Osiągnięcia

I
I
II
II
II
II
II
III

I
I
I
I
I
I
I
II
II
II
II
II
II
II
II
II
III
III
IV

I
I
I
I
II
II
II
III
III
III
III

I

Tytuł
Tytuł
III

ujeżdżenie
ujeżdżenie
ujeżdżenie
ujeżdżenie
WKKW e.
ujeżdżenie
ujeżdżenie
ujeżdżenie

skoki
skoki
WKKW e.
skoki
skoki
WKKW e.
skoki
skoki
skoki
skoki
skoki
WKKW e.
skoki
skoki
skoki
skoki
skoki
skoki
skoki

cross
WKKW e.
WKKW e.
cross
cross
cross
cross
cross
cross
cross
cross

WKKW

Vice Mistrz
Naj. koń
Naj. koń
P
-
L
L
ujeżdżenie
P
P
P

L
-
skoki
P
L
skoki
P
P
P
P
P
skoki
P
P
P
L
P
P
P

easy
cross
cross
easy
easy
easy
easy
easy
easy
easy
easy

easy

WKKW
grudzień15
2015 
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska

Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska

Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska
Ruska

Ruska

-
-
-
New Hamshire
Liliowa Zatoka
H. New Hampshire
H. Sopy
Black Spirit
H. Saganek
H. Paris >>
H. Gold Horses

H. Gold Horses
Liliowa Zatoka
Black Spirit
H. Plus
H. Arisha
Black Spirit
H. Paris >>
H. New Hampshire
Homestead
H. Hipika
H. Arisha
Black Spirit
H. Saganek
H. Hipika
Bernaux
H. Ankara >>
H. Red Wood
Ultimate
H. Gold Horses

Liliowa Zatoka
Black Spirit
Black Spirit
Apple Garden
Homestead
H. Hipika
H. Ankara >>
Homestead
Liliowa Zatoka
Sakura
H. Moderne >>

H. Paris >>

Black Spirit
H. Paris >>
H. Paris >>

?
?
?
??
?
?
-
?

?
?
?
?
?
?
-
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?

?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?

?

?
-
-

Ariel

Informacje podstawowe

Imię:
Płeć:
Rasa:
Data ur.:
Wzrost:

Matka:
Ojciec:
Hodowla:

Jeździec:
Dyscyplina:
Klasa:
Ilość osiągnięć:
Ilość gwiazdek:
W vircie od:

          
Ariel
ogier
koń północnoszwedzki
2 lutego 2011
151 cm

Alamaba
Coralien
Echo Valley

Livia Stark
ujeżdżenie, skoki, pokazy
L, LL
3
-
18 stycznia 2016

      
Opis

Historia: Ariel to prezent gwiazdkowy od Milki. Właściwie Ruska wypatrzyła go sobie już miesiąc wcześniej i także wtedy dokonana została transakcja z byłym właścicielem, ale mniejsza o to... Prezent to prezent, a Ariel w tej roli spisał się idealnie. Grzecznie przyjechał przyczepką i pozwolił się pięknie wyprowadzić na nowym terenie, prezentując się przy tym najlepiej jak potrafił. Wszyscy go oglądali, fachowym okiem dopatrywali się nieścisłości ze wzorcem, którego z resztą nikt nie znał, bo konik to nn. Może to się jeszcze zmieni. W każdym razie w nowym boksie od razu zajął się jedzeniem, a kiedy po południu wyszedł na padok, świetnie dogadywał się z sąsiadami.

Charakter: To jeden z naszych najoryginalniejszych koni w stajni, jeśli mówimy o wyglądzie, ale jego zachowanie jest typowe dla koni-miśków. Ari uwielbia przebywać w towarzystwie zarówno innych koni, psów, kotów, myszy (wszystkiego) i ludzi, w stosunku do których domaga się pieszczot. Ale nie jest nachalny. W umiarkowanym stopniu przyuczony do przeszukiwania kieszeni. Tę umiejętność cierpliwie udoskonala przy każdym czyszczeniu, czy przeprowadzaniu na pastwisko. Jest zawsze gotowy na przygodę, nie potrzebuje dużo odpoczynku. Wstaje jako jeden z pierwszych i zasypia jako jeden z ostatnich. Wiecznie pełen energii i dobrego humoru, którym dzieli się przez płot z innymi końmi, podczas szaleństw na świeżym powietrzu. Przybiega na zawołanie, chociaż nie zawsze. Właściwie to tylko wtedy, gdy widzi trzymaną przez opiekuna reklamówkę z jakimś smakołykiem lub coś w tym rodzaju. Ale liczą się chęci. Podobno potrafi się kłaniać, ale jeszcze tego nie sprawdzaliśmy. Uczy się dość chętnie, ale z reguły po jakimś czasie jest już znudzony i szuka sobie innych zajęć. Musi koniecznie zobaczyć wszystko, co nowe. Jeśli usłyszy podjeżdżający pod stajnię samochód, wariuje w boksie tak długo jak pojazd wydaje z siebie dźwięki, bądź ktoś wyprowadzi go, by mógł się rozejrzeć. 

Pod siodłem: Ariel został kiedyś wstępnie zajeżdżony, a potem tak się jakoś sprawy potoczyły, że przez rok nikofo chętnego na przejażdżkę nie było. Koń był zadowolony, ale niestety przyszedł jego czas. Kiedy przybył już do Echo zdecydowaliśmy, że trzeba go jednak od czasu do czasu ruszyć. Może nie prezentował swoich chodów zbyt umiejętnie i własciwie to wcale nie posiadał równowagi i pojęcia o własnym ciele, ale co to dla nas. Na razie efekty są mało widoczne, ale małymi kroczkami przekonujemy Ariela do jazd rekreacyjnych i wydaje nam się, że całkiem mu się to podoba. Szczególnie lubi wyjazdy w teren, gdzie bardzo dużo bryka i szaleje ile fabryka dała. Na czworoboku jest jeszcze mało skoordynowany ruchowo i ciągle zdarzają mu się pomyłki, jednak widać drobne poprawy z tygodnia na tydzień. 

W obejściu: Jego czyszczenie zabiera sporo czasu, jednak na całe szczęście koń zachowuje się wtedy jak aniołek. Pomijając wyjmowanie wszystkiego, co jeździec posiada w kieszeniach. Grzywa zwykle pozostaje zapleciona w kilka warkoczy, które przeplatamy co jeden lub dwa tygodnie. Ariel ładnie podaje kopyta i nie opuszcza ich, chyba, że naprawdę nie może już utrzymać równowagi. Trzeba uważać, bo jeśli nadepnie... boli.

Informacje dodatkowe

Stajenne przezwisko:
Znaczenie imienia:

Poprzedni właściciel:
Ilość potomków:
Cena porcji nasienia/embriotransferu:

Kucie:
Werkowanie:
Tarnikowanie zębów:
Stan zdrowia:
Szczepienia:
Choroby:
Kontuzje:

Zajeżdżanie:
Potęga skoku:

-
jeden z księżyców Urana

-
-
1500 hrs

nie
co 6 tygodni
coroczny przegląd: styczeń
bardzo dobry
wykonano
brak
brak

tak
1m

 


Potomstwo

--
-

-
-

Treningi                      

trening
jazda na oklep
skoki
ujeżdżenie
Ruska
Ruska
Echo Valley
Echo Valley
>>
>>


Osiągnięcia

I
I

II
wystawa
wystawa

ujeżdżenie
~rasa
~rasa

L
-
-

L. Stark
H. Paris  >>
H. Ankara >>

Black Power >>
-
-

300 h